Przewodnik

Nasze Gospodarstwo oraz miejscowość Węgierska Górka znajdują się na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, które są rejonem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Dobrze rozwinięta sieć szlaków komunikacyjnych sprawia, że są to tereny łatwo dostępne dla turystów. Przez nasze lasy biegnie bardzo duża ilość szlaków turystycznych, pieszych, narciarskich, rowerowych i konnych.

Węgierską Górkę i okolice można zobaczyć z lotu ptaka na stronie: www.wegierska-gorka.pl.

Szlaki turystyczne przebiegające przez Gminę Węgierska Górka:

Wyżej wymienione szlaki to część Głównego Szlaku Beskidzkiego im. Kazimierza Sosnowskiego biegnącego od Ustronia w Beskidzie Śląskim aż do Wołosatego w Bieszczadach:

Szlak Papieski o długości 42 km wiedzie terenami Gminy Węgierska Górka, które przemierzył jako turysta i odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz, biskup a następnie kardynał Karol Wojtyła. Rozpoczyna się w centrum Węgierskiej Górki na Skwerze im. Jana Pawła II, następnie wiedzie m.in. do kościołów: p.w. Przemienienia Pańskiego oraz św. Katarzyny w Cięcinie i dalej przez Halę Lipowską, Halę Boraczą do Kościoła p.w. M.B. Częstochowskiej w Żabnicy. Jednym z ostatnich przystanków jest Kościół p.w. M.M. Kolbe w Ciścu, zwany "cudem jednej doby".

Wybrane punkty widokowe:

Najbliższe wyciągi narciarskie

Lokalne ciekawostki

Zabytki architektury i kultury

Więcej o naszej okolicy

Okolica Węgierskiej Górki.