Dom i ogród

Powyżej można zobaczyć fragment panoramy rozciągający się z terenu naszego gospodarstwa i okien naszego domu. Na pierwszym planie widać część naszego lasu, łąki, pól uprawnych i działki. Na drugim, można zobaczyć naszych najbliższych sąsiadów i sad z pasieką. Dalej jest już centrum Węgierskiej Górki, małej miejscowości wkomponowanej w pasma górskie należące do Beskidu Żywieckiego.

Wiosna

Pasją naszej gospodyni jest ogród, kwiaty i zwierzęta, więc nic dziwnego, że już wczesna wiosną gdy przyroda dopiero budzi się do życia porządki wiosenne idą pełna parą. Lato się szybko zbliża, a czasu coraz mniej.

Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna

Lato

Zdjęcia naszych zwierzaków, domu, ogrodu i gospodarstwa.

Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato Lato

Nasz dom i gospodarstwo jesienią

Zdjęcia drogi do naszego domu i gospodarstwa oraz najbliższej okolicy.

Jesień Jesień Jesień Jesień Jesień Jesień Jesień Jesień Jesień

Zima w górach

Zimowe zdjęcia drogi do naszego domu, gospodarstwa, rzeki oraz najbliższej okolicy.

Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima Zima

Ciekawostki o nas i naszym gospodarstwie

Nasz dom, owce i kozy.

Nasz sąsiad, hodowca owiec, wiosną i jesienią wypasa swoje stado na naszym terenie.

Kozy naszego sąsiada.

Kozy naszego sąsiada. Latem wypasane są tuż obok naszej działki, tak blisko, że można je dotknąć i pogłaskać.

Sarny - nasi zamaskowani goście.

Rano, gdy na dworze jest jeszcze bardzo cicho i rosa jeszcze nie spadła z trawy, wystarczy tylko wyjrzeć przez okno aby dostrzec zamaskowanych gości. Cała rodzina saren często podchodzi pod nasz dom, prawie że na wyciągnięcie ręki. Zwykle szukają u nas schronienia na noc, odrobiny spokoju i czegoś na ząb. Ich przysmakiem jest marchewka, ziemniaki, jabłka i siano. Pomimo, że są to całkiem dzikie i wolne zwierzęta zadomowiły się u nas w ogrodzie i są nasza maskotką. Dbamy o nie przez cały rok, a zwłaszcza zimą, tak że zawsze mogą u nas znaleźć coś dobrego.

Wieczór pokerowy.

Nawet w deszczowe dni nigdy się nie nudzimy, zwłaszcza jeśli są to wakacje, zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia.

Nasze laboratorium.

W ramach laboratorium staramy się ciekawie zorganizować i urozmaicić pobyt naszych gości, tak dzieci jak i dorosłych. Organizujemy gry oraz zabawy w domu i na świeżym powietrzu, wieczory filmowe, turnieje pokerowe i wiele, wiele innych.

Tama do kąpieli i pływania na górskiej rzece.

Nasze gospodarstwo graniczy z górską rzeką, na której co roku powstają "Tamy", dzięki którym można popływać w czystej, górskiej i orzeźwiającej wodzie. Może to nie basen, ale z pewnością jest to nie lada gradka dla dzieci i amatorów wodnego szaleństwa.

Gospodarz na traktorze.

Poniżej najważniejsza osoba w naszym gospodarstwie - gospodarz na traktorze, podczas sianokosów.

Wieczór gitarowy i ognisko.

Gospodarz, pomimo swoich codziennych obowiązków, zawsze chętnie znajduje czas dla gości. Chętnie zagra i zaśpiewa na gitarze przy ognisku, oprowadzi po gospodarstwie, porozmawiaa o starych dobrych czasach, czy zaproponuje wycieczkę pieszą lub samochodową po regionie Beskidu Żywieckiego.

Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy miejsce, w odległości ok. 80m od naszego domu, w którym zawsze można rozpalić ognisko czy grill.

Gwiaździste niebo.

U nas można rozmawiać i śpiewać w blasku księżyca do białego rana, całkiem przy tym nie przeszkadzając pozostałym domownikom, innym gościom czy najbliższym sąsiadom. Przy okazji, warto spojrzeć do góry i podziwiać niebo pełne gwiazd oraz wschód słońca.